13 اقدام حیاتی برای سئو و بازاریابی در دوران کرونا

الان زمان مناسبی برای بررسی دقیق فعالیت های سئو و بازاریابی سایت شما است. البته در این مرحله باید از اقدامات احتیاطی توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) استفاده کنید.

بسیاری از دولت ها برای محافظت از کارگران خود در برابر تأثیرات اقتصادی گسترده، در حال اتخاذ سیاست هایی هستند. برای مثال در ایتالیا، یکی از کشورهایی که سخت آسیب دیده، دولت برای توقف پرداخت وام مسکن با بانک ها مذاکره کرد و در کانادا، مدت زمان انتظار برای استفاده از مزایای بیکاری حذف شده است.

منابع بسیار معتبری برای کمک به کارفرمایان و کارمندان در مقابل COVID-19 وجود دارد، مثل این راهنما از سایت سازمان بهداشت جهانی WHO.

برای افراد شاغل و صاحبان مشاغل کوچک، پیدا کردن کمک سخت تر می شود. چگونه تجارت شما می تواند از تأثیر اقتصادی شیوع COVID-19 یا فاصله اجتماعی که در پی آن برای جلوگیری از شیوع آن استفاده می شود، زنده بماند؟

آرام باشید و بهینه سازی کنید

الان زمان مناسبی برای وحشت نیست.

برخی از هشدار ها را از دوستان بازاریابی و سئو مشاهده می کنم که قراردادهایشان را می گیرند و عملیات بازاریابی را تا اطلاع ثانوی کنسل می کنند. این واکنش تند و تیز، تجارت شما را آماده می کند برای یک دوره طولانی بهبود بعد از خاموشی!

این که آیا شما یک تجارت محوطه سازی، یک رستوران خانوادگی، یک فروشگاه خرده فروشی کوچک یا یک شرکت خصوصی دیگر هستید، به هرحال باز ممکن است در ماه های آینده ضرر درآمد را تجربه کنید.

محصولات تجاری یا خدماتی، تجارت الکترونیکی یا ملات آجر و ملات، همه ما در حال هدف قرار گرفتن و ضربه خوردن هستیم. در مورد تأثیرات احتمالی اقتصادی COVID-19 عدم اطمینان زیادی وجود دارد، و این قطعاً ترسناک است.

اما آنچه مسلم است این است که بهبود می یابیم و همه چیز دوباره درست می شود. “صاف کردن منحنی مرگ” به عنوان روشی برای کاهش آسیب های همه گیر، با نه تنها کاهش حجم موارد و سپس فشار بر سیستم های اجتماعی بلکه بر گسترش موارد ابتلا به مرور زمان نیز موثر است.

جستجوی ارگانیک یک بازی با نتیجه صفر است. سود یا ضرر شما دقیقاً با سود یا ضرر دیگران در نتایج جستجو متعادل می شود.

ما جستجوی تبلیغاتی پرداخت شده و اجتماعی را به عنوان یک موقعیت عالی درک می کنیم اما تمایل نداریم به این طریق به ارگانیک فکر کنیم! اکنون فضای بسیار زنده، نفسگیر و رقابتی است و اگر به طور جدی پیش نروید، عقب می افتید.

بودجه برای بازاریابی و سئو در زمان کرونا

budgeting-your-business

اگر سالانه بین 1 تا 5 میلیون دلار فروش دارید، باید 7-8٪ از درآمد ناخالص را برای تبلیغات و بازاریابی هزینه کنید، طبق ادعای اداره كسب وكار آمریكا. من با بودجه 10-12٪ با شرکتهای بزرگ کار کرده ام، اما برای نگهداری و محافظت از کسب و کار 7٪ کمترین میزان ممکن است.

این بدان معنی است که برای هر 100000 دلار درآمد ناخالص، شما باید حداقل 7000 دلار برای تبلیغات و بازاریابی در سال اختصاص دهید.

بسیار مهم است که شما حداقل این سطح از سرمایه گذاری در بازاریابی را در سراسر دوره کرونا حفظ کنید. اگر اکنون نمی توانید توانایی رشد خود را داشته باشید، اینگونه عمل کنید. اگر منطقی باشد که فعلاً برخی از تبلیغات پولی را کم کنید ( مثلاً کارمندان شما نمی توانند برای ارائه خدمات به مشتریان حاضر باشند، بنابراین در حال حاضر هیچ نکته ای در جذب آنها در مکان شما وجود ندارد)، پس این یک تصمیم منطقی است.

با اینحال سئو و بازاریابی درونی یک بازی طولانی است.

شما در ساخت فرآیندها و گردش کار خود، اطمینان از کیفیت داده ها با اندازه گیری مداوم، ایجاد مخاطبان و مشتری و ایجاد محتوای با کیفیت و مرتب سرمایه گذاری کرده اید. نکته جالب دیگر اینکه، می توانید به این واقعیت توجه کنید که دیگران معمولا مضطرب می شوند و تأثیر یک تصمیم عاطفی را در افق شغلی 6- 12 ماهه خود دست کم می گیرند.

با کم شدن مشغله، روند حضور آنها کم می شود، کیفیت بررسی آنها کم شود و آنها در بین کانال ها گم می شوند، شما این فرصت را دارید که جلو بروید و از بالاتر بیرون بیایید. الان زمان مناسبی برای بررسی دقیق فعالیت های سئو و بازاریابی سایت شما است.

1. مصاحبه با کارمندان و مشتریان

برای میزبانی و ضبط تماس ویدیویی از زوم یا Google Hangouts استفاده کنید.

در مورد تجربیات منحصر به فرد خود و دانش محصولات، خدمات و فرهنگ خود با کارمندان و مشتریان خود مصاحبه کنید.

در ماه های آینده، این نسخه ها و فیلم ها منبع غنی از اطلاعات خودی برای پست های وبلاگ، محتوای اجتماعی، انتشار رسانه ها و موارد دیگر خواهند بود.

2. یک ممیزی از دارایی های محتوای خود انجام دهید

یک ممیزی محتوا و کاملاً پرحجم به زمان و تخصص نیاز دارد، اما در این دوره آهسته، کارهای زیادی برای بهبود عملکرد محتوای خود با یک ممیزی میتوان انجام داد.

اگر تا به امروز موجودی دارایی های محتوای خود را ذخیره نکرده اید، اکنون زمان بسیار خوبی برای شروع است.

یک برگه جدید Google یا Excel ایجاد کنید و برای هر نوع محتوا از یک تب استفاده کنید:

اگر واقعاً جاه طلب باشید، می توانید مقاله هایی را که دیگران در مورد شغل شما منتشر کرده اند نیز ردیابی کنید. حالا هر قطعه را با یک چشم انتقادی ارزیابی کنید.

کدام قطعه و تصویر با کیفیت بالا را می توانید برای کانال های دیگر مجدداً استفاده کنید؟ کدام بخش ها بیشترین سهم اجتماعی را کسب کردند؟ بیشترین بک لینک؟ کدام یک بیشترین ترافیک را در سایت دارند؟

اینها ممکن است فرصت هایی باشند برای:

3. برنامه ریزی وبینارها

آیا می خواهید به سؤالات متداول در مورد رویکردتان برای تعمیر یک موتور کوچک پاسخ دهید؟ اعضای تیم، محصولات یا ویژگی های جدید را به پایگاه مشتری خود معرفی کنید؟

اگر دائماً در زمین بازی گره خورده اید و اکنون در یک دفتر خالی انگشتان به دهان می شوید، این زمان بسیار خوبی برای امتحان کردن بازی وبینار است. این یک تاکتیک مخصوصاً موثر در بازاریابی در B2B است، زیرا 91٪ از متخصصان می گویند وبینارها روش محتوایی مورد علاقه آن ها برای یادگیری هستند.

4- محتوای های اداری خود را تمیز کنید

در اینجا برخی از کارهایی که من قصد دارم انجام دهم وجود دارد:

5- انواع مختلف نتایج جستجو را هدف بگیرید

اگر مثل خیلی از صاحبان مشاغل هستید، هنوز وقت نکرده اید حتی به فکر حضور داشتن در یک جستجوی پیشرفته تر باشید سعی کنید از این طریق، اقدامات ارگانیک و PPC خود را متعادل تر و بهتر کنید.

اکنون که ممکن است کمی وقت و مکان برای جستجوی عمیق تر داشته باشید، می توانید تسلط خود را از صفر بر محتوای ویدئویی، قطعه بندی پاراگراف ها و موارد دیگر ترسیم کنید.

6. شروع به ضبط ویدئو کنید

فیلم ها به تنهایی از نظر SEO عالی هستند، می توانند به شما کمک کنند:

videos are important

7. روی استراتژی های آنلاین خود کار کنید

لازم نیست دوباره به زمان طلوع آفتاب برگردید و به هرکدام از سوالات پاسخ دهید، اما اکنون زمان خوبی است تا مطمئن شوید که بررسی های اخیر شما پاسخ های معقولانه ای دارند.

یک خط مشی بررسی ایجاد کنید و اگر مورد خوبی دارید، هم اکنون یک کارمند را آموزش دهید تا بررسی های آنلاین خود را پیش ببرد. نمونه ای از پاسخ های الگوی خود را بنویسید و از طریق پیامی با مارک تجاری خود آن ها را ارسال کنید.

آنها را در پاسخ به نظرات منفی و تشدید مسائل مربوط به خدمات مشتری مناسب به فرد مربوطه راهنمایی کنید. به آنها ابزاری را که برای نظارت بر بررسی ها و دریافت هشدارها نیاز بود، بدهید. آنچه را که انتظار دارید اندازه گیری ارزش بررسی ها و گزارش های ماهانه به آنها نشان دهید.

8- از بازاریابی دیجیتال به مسیری بزرگ تر دست پیدا کنید

فروشگاه اینترنتی خود را به صورت آنلاین راهندازی کنید تا مردم بتوانند از خرید شخصی به تحویل بسته تغییر مکان دهند. در ویدئو گذاری بهتر شوید. این ابزاری گسترده برای به اشتراک گذاری اطلاعات با مشتری و مخاطبین است. تبادل ارتباط از راه دور. کلمه مربوط به ابزارهای از راه دور مانند Skype ، زوم، Google Docs  و غیره را به اشتراک بگذارید.

9. صفحه پروفایلتان را در پلفرم ها و گوگل برای مشتریان محلی به روز کنید

آیا شما در ساعات خاصی کار می کنید؟ برای جلوگیری از شیوع COVID-19 از مراقبت ویژه ای استفاده می کنید؟

گوگل از مشاغل محلی می خواهد از ابزارهای موجود در داشبورد GMB استفاده کنند تا به مشتریان اطلاع دهند که چه چیزی تغییر کرده است. ساعت ها و توضیحات شغلی خود را به روز کنید، گوگل پست را با به روزرسانی ها و پیشنهادات به اشتراک بگذارید و اطلاعات تماس خود را صحیح کنید.

10. مقداری عشق به سایت خود اضافه کنید

سایت خود را اصلاح کنید. شما می دانید که این ایده آل نیست، مدتی محتواس سایت را به حال خود رها کنید و می توانید سایت خود را به آهنربای مورد نظر خود تبدیل کنید!

11. از لینک های غیر طبیعی دوری کنید

avoid spam backlinks

تحقیقات زیادی در مورد اهمیت جستجو و حذف بک لینک های غیر طبیعی انجام شده. 

در یک مورد، یک سایت مجازات گوگل را دریافت کرده بود اما در عرض چند هفته بعد از حذف بک لینک های اسپم و حذف بیش از 1900 پیوند غیر طبیعی، به 3 موقعیت برتر دست یافت.

در یک سایت دیگر، یک سایت 82٪ از ترافیک خود را پس از ایجاد هزاران پیوند غیرعادی از دست داد.

روش های مختلف زیادی وجود دارد که پیوندهای غیرطبیعی رخ می دهند و البته همه آنها عمدی نیستند. یک سئو بی پروا در اینجا، یک رقیب سایه دار در آنجا و ناگهان نمی توانید بفهمید که چرا تلاشهای SEO شما بیهوده است. پیشنهاد می کنیم مقاله ما را در مورد انواع انکر تکست در بک لینک ها مطالعه کنید.

12. یک استراتژی راهبردی را در نظر بگیرید

اینکه می توانید در دوره کرونا به مشترینتان دست پیدا کنید یا خیر، کاملا به نوع تجارت شما، روابط موجود شما با مشتریان و هدف ارتباط دارد. آیا مشتریان عادت دارند از طریق ایمیل، پیام کوتاه یا رسانه های اجتماعی بطور منظم از شما بشنوند؟

اجازه ندهید که این رابطه از بین برود. از تبلیغات مرتبط با فاجعه دور شوید.

آنچه شما می توانید انجام دهید این است که خلاق باشید و به این فکر کنید که چگونه می توانید اطمینان خاطر، ارتباط اجتماعی یا کمکی ملموس را در طول کرونا ارائه دهید.

تصمیم گیری برای کاهش بودجه خود در این زمان، ارتجاعی است نه راهبردی. سئو و بازاریابی آنلاین راه هایی برای ایجاد ارتباط و اعتماد با مردم هستند و این که چگونه در زمان های چالش برانگیز چنین کاری را انجام می دهید، دقیقاً به همان اندازه مهم است که آماده باشید به طور مستقیم به آنها خدمت یا فروش کنید.

سئو و بازاریابی آنلاین راه هایی برای ایجاد ارتباط و اعتماد با مردم هستند و نحوه انجام این کار در اوقات چالش برانگیز، دقیقاً اهمیت دارد به همان اندازه که آماده هستید مستقیم به آن ها خدمت کنید یا بفروشید.

آیا می توانید هفته ای یک بار از فضای ویدئویی آنلاین میزبانی کنید تا افراد برای ورود به سیستم، بحث جمعی درباره روند صنعت شما و شاید ترفندها یا نکات تجاری مربوط به محصول یا خدمات خود داشته باشند؟

آیا می توانید در توزیع اطلاعات معتبر به انجمن خود در مورد پشتیبانی کرونا یک رهبر محلی باشید؟ به یاد داشته باشید که بسیاری از جاهای دیگر دارای یک روزنامه محلی یا ایستگاه رادیویی نیستند. اگر زمان جمع آوری اطلاعات از دولت محلی و آژانس های بهداشتی را دارید و اطمینان حاصل کنید که مردم می دانند از کجا می توانند برای کرونا آزمایش شوند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا علائم و غیره را گزارش دهند، چرا آن را در وبلاگ یا خبرنامه ایمیل خود منتشر نکنید؟ این مسئولیتی را شامل می شود که شما در حال مشاوره پزشکی نیستید، و همیشه به منبع اصلی اطلاعات لینک می دهید تا افراد بتوانند آن را برای خودشان آن را تأیید کنند.

به مشتریان اطلاع دهید که چگونه تجارت شما در حال تغییر یا سازگاری برای محافظت از آنها و کارمندان است. در پاسخ دادن به سؤالات یا نگرانی هایی که ممکن است وجود داشته باشد، مکالمه را ترغیب کرده و اطمینان بدهید برای پرسش و پاسخ در آینده در دسترس هستید.

13. با یک شیرجه عمیق به داده های معتبر خود، با مشتریان بهتر آشنا شوید

data-mining-your-customers

داده های تجزیه و تحلیل و فروش و سرنخ خود را جستجو کنید. درباره مشتریان خود چه می دانید؟ درباره اینکه که شما را انتخاب نکرده اند (یا درمورد افرادی که در نزدیکی مشاغل شما هستند که از شما خرید نمی کنند) چه می دانید؟ داده های تحلیلی که در گذشته از دست داده اید چطور؟ روندهای آفلاین و آنلاین را با یکدیگر مقایسه کنید و هر چه را که قبلا وقت اصلاح آن را نداشتید اکنون انجام دهید.

و به یاد داشته باشید، ابتدا ماسک بهداشتی خود را بگذارید ...

وقفه در زنجیره تأمین، نیاز به فاصله اجتماعی و  عدم قطعیت اقتصادی، همه عوامل استرس زا جدی برای صاحبان مشاغل است. شما مسئولیت هایی در قبال کارمندان، مشتریان و سایر ذینفعان دارید اما باید از خود مراقبت کنید تا بتوانید از آنها مراقبت کنید.

سازمان بهداشت جهانی سندی را با عنوان ملاحظات بهداشت روانی در هنگام شیوع کرونا منتشر کرده است که من به عنوان منبعی برای همه ما در تلاش برای کنار آمدن با این تهدید به سرعت آن را منتشر می کنم. کلمات و چشم اندازها مهم هستند. بر آینده تمرکز کنیم و برای بهبود امور هر کاری می توانیم انجام دهیم.

آیا در صورت کاهش سرعت کسب و کارتان، برنامه ای برای مقابله با جنبه های خاص کسب و کار خود دارید؟

اگر شما هم مواردی رو برای کمک به پیشرفت کسب و کارتان در دوره بیماری کرونا داشتید، لطفا با ما در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید. 🙂

منبع: Miranda Miller

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *