چگونه از انکر تکست ( Anchor Text ) برای بک لینک ها استفاده کنیم؟

بک لینک مهمترین عامل برای رتبه بندی در Google است. اهمیت آن، دستیابی به آن را نیز به همان اندازه دشوار کرده است. ما پیوندهایی ایجاد می کنیم که به سایت ما اشاره می کنند زیرا گوگل آن را به عنوان رأی به کیفیت محتوای ما بررسی می کند. از نظر Google ، افراد به صفحه ما مراجعه می کنند چون ما معتبرترین پاسخ را برای جستجوی آن کاربر داریم. اگر قرار بود خودمان به خودمان رای دهیم، دیگر یه رای محسوب نمی شد.

به همین دلیل گوگل سایت ما را جریمه می کند اگر بفهمد که ما خودمان بک لینک ساخته ایم. گوگل از تعدادی ترفند برای بررسی اعتبار بک لینک استفاده می کند و یکی از ترفندهای مهم شامل “استفاده از متن انکر ( Anchor Text ) در بک لینک” است.

این مورد به ویژه برای متن دقیق انکر ( Latent Semantic Index  ) صادق است.

در این مقاله، به شما خواهیم گفت:

انواع متن انکر کدامند و نحوه استفاده از متن لنگر در بک لینک برای افزایش اعتبار آن ها

اما اول …

متن Anchor چیست؟

متن Anchor متنی است که یک URL در آن وجود دارد. URL به صفحه یک وب سایت اشاره می کند. قرار است یک متن انکر محتوایی را که مربوط به صفحه لینک شده است، توضیح داده و نشان دهد. 

متن دقیق انکر ( Exact Match Anchor Text ) چیست؟

به عبارت ساده، استفاده از یک کلید واژه هدف به عنوان متن انکر، “متن دقیق انکر” نامیده می شود. 

حالا نشان می دهد که پیوند استفاده شده در مورد “قلم آناناس” است. بنابراین، گوگل آن صفحه مرتبط را به عنوان نامزد مناسبی برای رتبه بندی برای این کلمه کلیدی در نظر می گیرد. این کار قبلا عمل خوبی بود، اما اکنون با مجازات Google شما را به عقب برگردانده می شوید.

چگونه متن دقیق انکر می تواند سبب مجازات شود

بک لینک ها مهمترین عامل رتبه بندی هستند. Google قبلاً متن دقیق انکر را مربوط به لینک در نظر می گرفت.

بعد مردم شروع به استفاده از متن انکر دقیق اسپم به صورت عمده کردند و این منجر شد به اینکه گوگل بمب های خودش را فعال کند. یکی از معروف ترین رتبه بندی ها برای کلمه کلیدی “شکست ناگوار” بود. در سال 2006 ، شخصی با کلمه کلیدی “شکست ناگوار” صفحه رئیس جمهور جورج بوش را در وب سایت کاخ سفید در رنک گوگل قرار داد. اینجا بود که Google یکی از اعضای باند خود را برای رسیدگی ارسال کرد.

Pinguin Alguritm

الگوریتم پنگوئن!

پس از انتشار  اولیه در سال 2012، به روزرسانی Penguin هدف قرار دادن لینک های اسپم، مصنوعی و با کیفیت پایین را آغاز کرد. از آن زمان، همه هنگام استفاده از متن انکر دقیق برای backlinks، باید بسیار مراقب باشند. Google تصویر لینک شما را می بیند! گوگل می تواند متن انکر هایی را ببیند که سایت شما را نشانه رفته اند.

اگر شما 200 بک لینک دارید و همه آنها با متن دقیق انکر هستند پس درک این مسئله که این پیوندها طبیعی نیستند، کار سختی نیست و ما در اینجا درباره Google قدرتمند صحبت می کنیم. حتما می دانید چه اتفاقی می افتد وقتی Google متوجه شود که دارد بک لینک مصنوعی می سازید. نکات دیگری هم باید هنگام ایجاد متن انکر در ذهن داشته باشید که در زیر مورد بحث قرار گرفته است. اطمینان حاصل کنید که برای ساختن سیگنال های اعتماد از این نکات پیروی می کنید تا از مجازات جلوگیری کرده و رتبه بهتری در گوگل کسب کنید.

انواع متن انکر

چندین روش برای استفاده از متن انکر وجود دارد و هر نوع متن انکر در SEO دارای ارزش خاص خود است.

1. متن انکر های دقیق ( Exact Match Anchors )

همانطور که گفتیم، متن دقیق انکر، کلید واژه هدف یک صفحه با لینک آن است. این انکر قدرتمندترین و خطرناک ترین نوع متن انکر در نظر گرفته می شود. در حالی که بهترین ارتباط به موضوع را نشان می دهد، استفاده بیش از حد آن Google را حساس می کند. تحلیلگران پیشرو سئو استفاده از بیش از 1٪ بک لینک ها در متن با انکر های دقیق را توصیه نمی کنند.

مثلا:

اگر کلمه کلیدی هدف صفحه شما “آخرین مد” باشد و فقط با استفاده از آن کلید واژه، یعنی “آخرین مد” به آن پیوند می دهید پس دارید از متن انکر دقیق استفاده می کنید.

2. متن انکر های جزئی ( Partial Match Anchors )

این نوع انکر مانند انکر متن های دقیق هستند اما با کلمات اضافی تر. به عنوان مثال ، برای همان کلمه کلیدی “آخرین مد” ، بسته به موضوع، متن انکر جزئی شبیه به موارد زیر است.

3. انکر های برند شده

انکر های برند شده یک روش عالی برای ساخت نام تجاری وب سایت یا کسب و کار شما است. استفاده از نام تجاری خود به عنوان متن انکر می تواند یک انکر برند را ایجاد می کند. اگر نام  دامنه شما شامل کلمات کلیدی نباشد، یک راه مطمئن استفاده از انکر های برتد است. به عنوان مثال ، اگر لینکی متن انکر مشابه هر یک از موارد زیر داشته باشد، انکر برند شده است.

Globex Outreach

از وبلاگ GlobexOutReach بازدید کنید

آژانس توسعه جهانی Globex

توصیه می شود یک نام تجاری برای کسب و کار خود ایجاد کنید. به همین دلیل است که تحلیلگران برجسته سئو استفاده از انکر های برند شده را تا حداکثر 70 درصد بک لینک های شما توصیه می کنند.

4- متن انکر های عمومی

انکر هایی با کلمات تصادفی در آن انکر عمومی نامیده می شوند. کیفیت یک انکر عمومی بیشتر به عبارات قبلی آن بستگی دارد زیرا آنها تعریف می کنند که این پیوند درباره چیست. تا زمانی که بیننده را گمراه نکنید، استفاده از انکر های عمومی خوب است. یک روش ایمن و خوب، استفاده از لنگرهای عمومی فقط در 5٪ از کل بک لینک هاست.

5. انکر های LSI

فهرست معنایی پنهان همان عباراتی است که گوگل در ارتباط با کلمات کلیدی شما بررسی می کند. می توانید از آن ها به عنوان متن انکر خود استفاده کنید. این کلمات کلیدی هدف صفحه شما را با کلماتی مختلف از کلمات کلیدی اصلی تعریف می کند اما Google آنها را درک می کند. بنابراین ، باید در انکر های LSI مراقب باشید و نباید از آنها در بیش از 5٪ کل بک لینک استفاده کنید.

LSI Keywords

6. انکر های پیوندی در URL

این نوع انکر در واقع همان پیوند URL است که در متن استفاده شده.

مثلا:

www.GlobexOutreach.com

این یک عمل متداول اما غیر کاربر پسند است؛ حداقل استفاده از این نوع انکر ها توصیه می شود.

7. انکر های تصویری

قرار دادن پیوندی در پشت تصویر آن را به یک متن انکر تبدیل می کند. Google از Alt Text تصویر به عنوان متن انکر استفاده می کند. این هیچ نوع مزیت و اشکال قابل توجهی برای آن به وجود نمی آورد، اما پیوندهای شما را متنوع می کند.

8. متن بدون انکر

لازم نیست نگران این باشید که متن انکر تا چه مدت می تواند وجود باشد. استفاده نکردن از هیچ متنی نیز گزینه دیگری است. یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک متن بدون انکر، قرار دادن پیوندی روی تصویر بدون هیچ گونه Alt Text است.

چگونه می توان از متن Anchor در Backlinks استفاده کرد؟

ما در مورد انواع متن انکر ها بحث کرده ایم.  هر نوع ارزش و هدف خاص خود را دارد. نکته مهم دیگری که باید در نظر بگیرید استفاده هر کدام است.

از آن ها با هم استفاده کنید

می دانید که گوگل نمایه پیوند وب سایت شما را دارد. اگر از انواع متفاوتی از متن انکر ها استفاده می کنید، نمایه شما طبیعی تر به نظر می رسد. سعی کنید از انواع متن انکر ها استفاده کنید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از برخی متن انکر ها می تواند مضر باشد. شما می توانید انواع مختلفی از متن لنگر را با هم استفاده کنید تا پیوندی مناسب تر برقرار شود.

مثلا می توانید از انکر برند شده به همراه متن انکر دقیق استفاده کنید. این یک بسته کوچک و کامل از متن انکر زیرا نه تنها یک انکر جزئی را ایجاد می کند بلکه به ساخت برند شما نیز کمک می کند. اما مهم، ایجاد پروفایل پیوند طبیعی است. روش دیگر، استفاده از انکر تصویر با کلمه کلیدی هدف در Alt Text آن است.

متناسب با موضوع

این یک واقعیت از قبل ثبت شده است که راه ارتباطی با شما باید با بازار گوشه ای ( Niche Market ) مرتبط باشد. علاوه بر این، متن انکر نیز باید به مطالبی که می نویسید مربوط باشد. آنها را به زور با نام تجاری یا با کلید واژه ها استفاده و به اضافه نکنید.

مثلا اگر از متن انکر عمومی استفاده می کنید، سعی کنید از کلمه کلیدی هدف تان در کنار آن استفاده کنید. با یک نام تجاری، مطمئن شوید که جمله به طور جامع پیوند شما را توضیح می دهد. پست مهمان باید تا حد امکان برای کلمه کلیدی شما خاص باشد.

مثلا اگر کلید واژه مورد نظر “دندانپزشک در کالیفرنیا” است:

یک گزینه نوشتن در مورد مسائل دندانپزشکی است.

گزینه مناسب تر نوشتن بر روی موضوع “چگونه یک دندانپزشک بزرگ در کالیفرنیا پیدا کنیم” است.

گزینه دوم نه تنها مرتبط تر است، بلکه جستجو را بومی سازی می کند. این امر همچنین باعث می شود نرخ تبدیل بهتری به شما برسد و به مشتریان بیشتری برسید.

Strategiz Your Business

استراتژی سازی کنید

به طور تصادفی بک لینک ایجاد نکنید. برای آن هابرنامه ریزی داشته باشید. ببینید که چه تعداد بک لینک به دست آمده و نتایج حاصل از آنها را دریافت کنید. نکته مهمی که باید در اینجا توجه کنید متن انکر هایی است که در هر یک از بک لینک استفاده کرده اید.ئشما می توانید متن انکر را مطابق اهدافی که برای رسیدن به آن برنامه ریزی کرده اید، استفاده کنید.

مثلا اگر می خواهید یک نام تجاری در تجارت خود ایجاد کنید. Google برند ها را دوست دارد. وقتی افرادی را می بیند که از نام شما در پیوندها استفاده می کنند، این تصور را ایجاد می کند که نام شما معتبر است و به همین دلیل افراد با آن نام به شما مراجعه می کنند. برای رسیدن به این هدف، شما باید پیوند های متنی انکر برند شده بیشتری ایجاد کنید. البته ، لازم نیست فقط از یک نوع متن انکر استفاده کنید.

باز هم می گوییم، آن ها را با هم استفاده کنید.

نتیجه

استفاده با دقت از متن انکر ها بسیار مهم است. بهترین روش برای انجام این کار، برنامه ریزی نحوه استفاده از متن انکر ها در بک لینک است. برای این کار، شما باید انواع متون انکر را بدانید و درک کنید. پس از آن، شما باید جوانب مثبت، منفی و محدودیت های آنها را در نظر بگیرید و اینگونه می توانید از هرگونه مجازات Google دوری کنید. اگر از انواع نام برده شده متن انکر ها با ترفندهای مورد بحث استفاده کنید، پیوندهای شما را قدرتمند می کند. توصیه می شود برای استفاده از بک لینک ها و متن انکر ها، اهدافی را که برای رسیدن به آن ها تلاش می کنید، ابتدا درک کنید و متعاقباً، یک برنامه ایجاد کنید و نتایج آن را دنبال کنید.

اگر شما هم انواع دیگری از انکر تکست ها را می شناسید، لطفا با ما در شرکت آریان رایان قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید. 🙂

منبع: Globex Outreach

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *